xxxxx x

Aktuality

Schůzka rodičů budoucích prvňáků - úterý 13. 6. 2023 v 16:00. ( Budova školy, 1. patro vpravo).

Program schůzky: Rozdělení do tříd. Předání Rozhodnutí o přijetí. Informace o zahájení školního roku. Informace o stravování, školní družině a zodpovězení vašich dotazů.

Těšíme se na setkání.

Pátek 2. 6.

Den dětí pro mateřské školy na ZŠ Bučovice 710

Den dětí 1. 6.

Filmové představení pro žáky v kině Bučovice

1. st. v 9:00,  2.st. 11:00

Vážení rodiče budoucích prvňáků, rozhodnutí o přijetí vašeho dítěte k základnímu vzdělávání od školního roku 2023/2024 je zveřejněno v oddělení Dokumenty školy.

Pondělí 24. 4. 2023 (15:30 - 17:00)

Třídní schůzky 2. stupeň - formou konzultací s učiteli


Anketa 3

Adresa školy


Základní škola Bučovice 710.
příspěvková organizace
Školní 710, 685 01 Bučovice

telefon: +420 517 383 118
info@zs710.eu

Digitalizujeme školu

NextGenerationEU

Fotogalerie

Návštěvnost

TOPlist

9. třídy na výletě v Praze

Tisk PDF

Na svůj úplně poslední třídní výlet na základní škole se naši deváťáci z áčka i béčka vydali opět společně, a to v pátek 19. 5. V půl šesté ráno se natěšeně sešli na vlakovém nádraží v Bučovicích, v půl sedmé už v Brně nasedali do vlaku směrem na Prahu a v půl desáté vystoupili v hlavním městě. První zastávkou byl Pražský hrad, na který přijeli tramvají. I přes obrovský nával turistů se nám podařilo prohlédnout nádvoří Pražského hradu, projít Katedrálu sv. Víta a Starý královský palác s Vladislavským sálem. Nezapomnělo se ani na Zlatou uličku, kterou se pokračovalo k sídlu Senátu – Valdštejnskému paláci. V jeho zahradách byly k vidění právě krásně kvetoucí magnolie, ale i pávi – korunkatí i vzácní bílí. Po krátkém odpočinku na občerstvení nás čekal přesun na Karlův most, kde jsme měli domluvenou návštěvu Muzea Karlova mostu. Po prohlídce následoval největší zážitek, kterým byla plavba lodí po Vltavě. Z lodi si mohli všichni krásně prohlédnout další pražské chlouby, kterými jsou např. Národní divadlo, Kampa, Rudolfinum, Pražský metronom, Petřínská rozhledna. Propluli jsme také celou Čertovku, tzv. Pražské Benátky, kde se natáčela celá řada filmů jako Amadeus, Mission Impossible nebo Chobotnice z II. patra. Celý výlet byl zakončený prohlídkou Staroměstského náměstí, kde dostali žáci prostor k rozchodu a zakoupení drobných dárečků. Někteří se ve svém volnu vydali ještě na Václavské náměstí a pak přes Františkánské zahrady zpět k místu srazu. Odtud už následoval přesun na vlak směrem domů. Po příjemně stráveném dnu se v pozdně večerních hodinách všichni neúnavní deváťáci s oběma svými unavenými třídními učiteli vrátili v pořádku zpět do Bučovic. Poslední výlet si všichni maximálně užili a teď už jen netrpělivě očekávají tu úplně poslední společnou akci, kterou završí svou povinnou školní docházku. Je jí samozřejmě Rozloučení 9.ročníků. Těšit se můžete na nádvoří Státního zámku Bučovice ve čtvrtek 29. 6. 2023 od 14.00 hod.

Mgr. Kateřina Vařáková, Mgr. Jaroslav Dragan
Více foto na FB školy
Výlet do Prahy